قوانین CIP در فرودگاه امام و مهرآباد

5/5 - (3 امتیاز)

سالن CIP فرودگاه امام خمینی (ره)

یکی از موضوعاتی که ممکن است در پروسه ی رزرو خدمات سی ای پی به آن برخورد کنیم, قوانین کنسلی, تغییر پرواز خدمات cip است. مسافر می بایست اطلاعات جامعی از قوانین و مقرات موجود در هر سالن cip را بداند. قوانین cip فرودگاه برای هر سالن با توجه به مقررات آن شرکت متفاوت است. 

 

از جمله

1. رزرو آنلاین خدمات از 24 ساعت قبل امکان پذیر است. رزرو به صورت آفلاین تا 3 ساعت قبل از پرواز امکان پذیر است.
2. هزینه کنسلی و تغییر پرواز رایگان است و کاربر از طریق تماس با پشتیبانی می تواند تغییرات را اعمال کند. و در صورت کنسلی می تواند به صورت آنلاین هزینه را استرداد کند.
3. مدت زمان لازم برای استرداد هزینه به حساب کاربری کاربر نیم ساعت است.
4. در صورت هرگونه تغییرات مربوط به ساعت پرواز، شماره پرواز، ایرلاین و … کاربر می بایست قبل از مراجعت به cip به واحد پشتیبانی اطلاع رسانی کند.
5. در بخش توضیحات سرویس امکاناتی که در سالن cip فرودگاه امام وجود دارد به صورت موردی ذکر شده است.
6. هزینه سرویس برای نوزاد زیر دو سال رایگان و برای افراد بالای دو سال (بزرگسال و کودک) یکسان منظور می گردد.
7. در پروازهای ورودی به فرودگاه امام خمینی ساعت ورود ملاک رزرو است.
8. هزینه ترانسفر فرودگاهی به صورت جداگانه و در صورت درخواست کاربر به صورتحساب اضافه می شود و به عنوان سرویس اضافه به حساب می آید.
9. سرویس های اضافه سالن سی آی پی که در صورت درخواست کاربر به صورتحساب اضافه می گردند. شامل: خدمات ویژه (بالابر و ویلچر)، خدمات ویزا (برای مسافرانی غیرایرانی پروازهای ورودی)، خدمات حیوان خانگی (ویژه مسافران دارای حیوان خانگی)، خدمات سوئیت اقامتی.

10. هنگام رزرو خدمات CIP، نام مسافر ایرانی باید به صورت صـحیح با حروف فارسی و نام مسافر خارجی با حروف صحیح انگلیسی درج گردد.
نکته: این سرویس ها به صورت مجزا و بدون رزرو خدمات اصلی CIP امکان رزرو ندارد.
11. نرخ نامه در بخش جزئیات قیمت به تفکیک هر سرویس و مسافر قابل مشاهده است.
12. سالن CIP از پذیرش مسافران حجاج معذور است.
13. سالن cip از پذیرش مسافران هواپیمایی لوفت هانزا و اتریشی در پروازهای خروجی از تهران معذور است. 

 

سالن CIP فرودگاه مهرآباد

اما در فرودگاه مهرآباد قوانین کنسلی و تغییر پرواز برای رزروهای سی ای پی تا حدودی متفاوت تر از سالن cip فرودگاه امام است. 

از جمله

1. هنگام ثبت نام و رزرو خدمات CIP، نام مسافر ایرانی باید به صورت صـحیح با حروف فارسی و نام مسافر خارجی با حروف صحیح انگلیسی درج گردد.
2. کد ملی برای مسافر ایرانی و شماره پاسپورت برای مسافر خارجی و شماره تماس باید به صورت صحیح و کامل درج گردد .
3. کلیه خدمات CIP بدون در نظر گرفتن ترمینال های پروازی مستقر در فرودگاه مهرآباد از طریق ترمینال یک ارائه می گردد.
4. پس از انجام پرداخت و تایید رزرو، خرید قطـعی محسوب شده و اطلاعـات رزرو به کـاربر اس .ام . اس و ایمیـل مـی گردد. هنگـام مراجعه به CIP ارائه کد رزرو به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر پذیرش الزامی است.

5. کنسـلی رزرو تا سه ساعت قبل از پرواز شامل جریمه ای نمی شود. مسافر به صورت آنلاین می تواند درخواست استرداد نماید.
6. کنسلی رزرو از سه ساعت قبل از پرواز تا سی دقیقه پیش از پرواز شامل 30% جریمه و در صورت عدم اعلام کنسلی 50% از مبلغ کل فاکتور کسر خواهد شد .
7. در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، هزینه دریافتی کلیه خدمات انجام نشده عینا به حساب بانکی/کیف پول مسافر واریز می گردد. قابل ذکر است در صورت درخواست خدمات CIP پس از انصراف مسافر به علت کنسلی یا تاخیر پرواز, مسافر ملزم به پرداخت هزینه خدمات در خواستی جدید می باشد .
8. حداکثر مدت زمان استفاده از لانج سه ساعت می باشد. در صورت استفاده بیش از سه ساعت، مسافرین محترم می بایست نسبت به شارژ مجدد هزینه لانج به صورت حضوری اقدام نمایند .
9. نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین ها در بلیط مشخص گردیده و مسئولیت هر نوع تغییر و مغایرت در نوع هواپیما بر عهده شرکت هواپیمایی می باشد. و مجموعه CIP هیچگونه مسئولیتی در این ارتباط نخواهد داشت .
10. سالن سی آی پی دارای ترمینال اختصاصی نیست و فاقد پارکینگ اختصاصی است.

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه